Warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci

Nie każdy wie, jak się prawidłowo zachować widząc w swoim otoczeniu wypadek lub osobę potrzebującą pomocy medycznej. Wiele osób paraliżuje strach, niemoc – to zupełnie normalne reakcje. Jednak poprzez wpajanie zasad pierwszej pomocy można nauczyć się tę reakcję przekuwać w działanie – może to uratować życie! Nawet kilkuletnie dzieci po odpowiednim przeszkoleniu będą wiedziały, jak zachować się w nagłej sytuacji!

Czy warto uczyć dzieci pierwszej pomocy?

Jak najbardziej warto! Małe dziecko raczej nie poradzi sobie z wyciągnięciem zakleszczonego człowieka zza kierownicy płonącego samochodu, i lepiej, aby nawet nie próbowało tego robić. Jednak nawet 3- lub 4-latek może prawidłowo wykręcić numer 112 i poprosić o przysłanie karetki, jeśli będzie świadkiem wypadku. Już małe dzieci można uczyć oceny czynności życiowych, układania pacjenta w pozycji bocznej ustalonej, czy prawidłowego informowania służb ratunkowych o zdarzeniu. To umiejętności naprawdę cenne – w końcu zdarzały się przypadki, gdy ktoś dorosły mający pod opieką dziecko nagle zasłabł i maluchowi udało się wezwać pomoc przez telefon lub zaalarmować sąsiadów. Tak niewiele – może tak wiele znaczyć dla ratowania życia i zdrowia! W pierwszej pomocy bardzo często liczy się nie tyle fachowość udzielonej pomocy, ile szybka reakcja i błyskawiczne wezwanie służb. Nie wolno więc zaniedbywać nauczania dzieci pierwszej pomocy od najmłodszych lat!

Jak przeprowadzamy zajęcia dla dzieci?

W zależności od wieku dzieci i liczebności grupy, Safety Trainers ustalają konkretny plan działania i zakres tematyki realizowanej podczas warsztatów z pierwszej pomocy. Nawet małe dzieci można uczyć podstaw zachowania w razie nagłego wypadku, skaleczenia, utraty przytomności lub innego zagrożenia z zewnątrz. W naszych szkoleniach skupiamy się na tym, aby dzieci uczące się pierwszej pomocy poznały prawidłową ścieżkę postępowania w danym przypadku i poznały ją od strony praktycznej. Pokazujemy im więc proste czynności, które mogą ratować zdrowie lub życie, jednocześnie wyjaśniając ich wagę i sposób wykonywania.

Co dają warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci?

Dziecko, które będzie miało do czynienia z pierwszą pomocą od najmłodszych lat, będzie lepiej przygotowane na reagowanie w sytuacjach nagłych jako dorosły. Z biegiem czasu z pewnością będzie uczestniczyło w innych, już bardziej zaawansowanych i bogatszych w szczegóły szkoleniach z tego zakresu. Ta wiedza, którą dzieci zdobędą na warsztatach, nigdy nie pójdzie na marne! Nawet jeśli dziecko nie będzie musiało nigdy nikogo ratować, to będzie czuło się spokojniejsze wiedząc, że potrafi. Dobrze przeszkolony maluch to w przyszłości nastolatek lub dorosły, którego nie sparaliżuje strach w obliczu zagrożenia.