Szkolenie z pierwszej pomocy dzieciom

Osoby na co dzień pracujące z dziećmi, jak również ich rodzice czy też opiekunowie, powinni posiadać niezbędną wiedzę oraz praktyczne umiejętności, które w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia, umożliwią fachowe udzielenie pierwszej pomocy. Choć wielu z nich wie, że już zaledwie 5 minutowy, niezauważony bezdech u dziecka może spowodować nieodwracalne zmiany w jego mózgu, a nawet doprowadzić do śmierci, to niestety nie podejmuje odpowiednich kroków, ratujących zdrowie czy życie dziecka. Pierwsza pomoc u dzieci udzielona na miejscu zdarzenia przez rodziców czy też opiekunów, jeszcze przed przybyciem odpowiednich służb, jest nieoceniona w sytuacji zagrożenia życia.

trening cpr na fantomach

Czym jest pierwsza pomoc?

 

Pierwszą pomoc powinniśmy wykonać w sytuacji urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia i zdrowia poszkodowanej osoby. Udzielając pierwszej pomocy, będziemy mieć pewność, że poszkodowany będzie odpowiednio zabezpieczony do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Domowe warsztaty dla rodziców, rodzeństwa oraz opiekunów

Niezwykle ważnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka, jest nabycie przez rodziców wiedzy na temat udzielenia pierwszej pomocy w sytuacjach wyjątkowych związanych z naszą pociechą. Warsztaty dla rodziców, nie tylko nauczą nas jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia dziecka, ale również dzięki nim zyskamy większą świadomość jak dbać o bezpieczeństwo na co dzień oraz jak reagować w sytuacjach zagrażających życiu dziecka.

Procedura pierwszej pomocy

Kursy pierwszej pomocy dzieciom

 

Kurs pierwszej pomocy dzieciom to narzędzie, które służy przygotowaniu jego uczestników do podjęcia profesjonalnych działań koniecznych podczas ratowania życia dziecka. Organizowane przez naszą firmę szkolenie z pierwszej pomocy dzieci dedykowane jest nauczycielom, opiekunom oraz zorganizowanym grupom rodziców. W czasie jego trwania uczestnicy nie tylko otrzymują niezbędną wiedzę teoretyczną dotyczącą zasad udzielania pierwszej pomocy, ale mają także okazję przećwiczyć ją w realu.

Dysponujemy fantomami, na których można ćwiczyć techniki udzielania pierwszej pomocy. Udostępniamy także specjalistyczny sprzęt, między innymi defibrylatory AED, powszechnie wykorzystywane w przypadku zatrzymania krążenia.

Nasze pociechy są bardziej niż dorośli narażone na zagrożenia takie jak, zakrztuszenie się, omdlenie, czy zasłabnięcie. Nieszczęśliwy wypadek może wydarzyć się w naszym domu, dlatego rodzice powinni mieć specjalistyczną wiedzę, jak postępować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Podczas trwania kursu pierwszej pomocy dowiemy się jak reagować w takich sytuacjach i czego nie robić, aby nie zaszkodzić dziecku. Specjaliści pokażą nam jak prawidłowo zatamować krwawienie oraz opatrzyć zranienia. Będziemy mieli możliwość ćwiczenia na profesjonalnych fantomach, dzięki temu kursy pierwszej pomocy będą bardziej skuteczne. Szybka i skuteczna pierwsza pomoc u dziecka, pozwala na uniknięcie następstw powstałych w wyniku wypadku lub innych zagrożeń zdrowotnych.

Warszawa jest miejscem, gdzie możemy odbyć specjalistyczny kurs pierwszej pomocy. Zapoznamy się z zasadami reanimacji, ułożenia w pozycji bocznej czy resuscytacji. Dzięki tej wiedzy będziemy mogli w skuteczny sposób zadbać o bezpieczeństwo naszego malucha.

Pierwsza pomoc dla dziecka

Program szkolenia z pierwszej pomocy dzieciom

 • Aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy.
 • Ocena stanu przytomności osoby poszkodowanej.
 • Wezwanie służb ratowniczych.
 • Postępowanie z osobą nieprzytomną, ocena oddechu.
 • Ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej.
 • Postępowanie we wstrząsie anafilaktycznym.
 • Pomoc w czasie zasłabnięcia oraz duszności.
 • Resuscytacja.
 • Reanimacja.
 • Obsługa automatycznego defibrylatora AED(Automated External Defibrillation).
 • Pierwsza pomoc w przypadku zakrztuszenia/zadławienia.
 • Pozorowane akcje ratownicze: krwotoki, złamania, atak drgawkowy, oparzenia.
 • Bezpieczeństwo osoby udzielającej pierwszej pomocy oraz poszkodowanego.